Size Uygun Hibe Hangisi?

Doğru programı öğrenin.

Kimler Faydalandı?

Tamamlanmış projeler.

Ipard II 6. Çağrının Afyonkarhisar’daki İlk Sözleşmesi İmzalandı

Afyonkarahisar’ın ekonomisinde önemli bir yer tutan şekerleme ürünleri günümüzde hem kalite hem çeşitlilik açısından değişimler göstermiştir. Artık önemli bir ihraç ürünü haline de gelmiştir. Gelişen teknoloji ile yeni içerikler, yeni tatlar da tüketicilerin damak zevkine sunulabilmektedir.

İlimiz şekerleme firmalarından OSMAN DENİZ ŞEKERLİ MAMÜLLER GIDA OTOMOTİV NAKLİYAT AKARYAKIT TURİZM DİNLENME TESİSLERİ İNŞ.HAY. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. yetkilisi Osman DENİZ de hem modern tekniklerle üretimini geliştirmek hem de IPARD hibelerinden yararlanarak AB standartlarında yeni bir tesisi faaliyete geçirmek için HD Hasan Deniz Danışmanlık firmamız ile birlikte TKDK Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğüne IPARD II 6. Çağrı Kapsamında ve 302 Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Sektörü altında Katma Değerli Ürünler alt kategorisinde başvurusunu yapmıştır.

Projenin onaylanmasından sonra İl Koordinatörlüğü tarafından sözleşme imzalaması için davet edilen İşletme Yetkilisi sözleşmesini imzalamış ve Afyonkarahisar’da 6. Çağrı kapsamında sözleşme imzalayan ilk yatırımcı olmuştur. Yatırımcı projede belirttiği yatırım taahhütlerini yerine getirdikten sonra tüm harcamalarında KDV’den muaf olacak ve %55 oranında da hibeden faydalanacak.

Yatırımcımızı tebrik eder, tahin helvası, lokum ve diğer şekerleme ürünleri alanında ilimize ve ülkemize katkı sağlayacak olan bu yatırımında başarılar dileriz.